JAGUAR XKR G3 (EMIL FREY JAGUAR G3)

VE VÝSTAVBĚ

NA STRÁNCE SE PRACUJE

 

image

Když bylo koncem roku 2010 ve vedení společnosti rozhodnuto, že tým Emil Frey Racing obnoví - po zhruba třech desetiletích - svoji závodní činnost, tak padla volba na vůz Jaguar model XK, který se tým rozhodl upravit pro závody vozů Gran Turismo, konkrétně kategoii GT3. Jedním z důvodů proč přestavět právě vůz značky Jaguar byl fakt, že byl Emil Frey defacto nejstarším dovozcem vozů značky Jaguar na světě a navíc ho s firmou Swallow Sidecar Company spojovalo obchodní partnerstí již od roku 1926, tedy o devět let dříve, než vyjel z továrny v Coventry první vůz s Divokou kočkou ve znaku.  

JAGUAR XKR G3

SEASON 2012

Blancpain Endurance Series

Prvního července se na kruhu Paul Ricard H.T.T.T. v Le Castellet porvé objevil na startu "opravdu soukromý" Jaguar XKR G3 upravený dlouholetým švýcarským dovozcem, firmou Emil Frey. Ve voze se představila kompletně švýcarská posádka ve složení Lorenz FREY (4-th Class GT4 Cup Blancpain Endurance Series Season 2011 [with Fredy BARTH - Lotus Evora GT4], 7-th ADAC Procar - Division 1 Season 2011 [Toyota Auris S2000]) - Fredy BARTH (5-th SEAT Leon Suprecopa Germany Season 2004, 3-rd SEAST Leon Supercopa Germany Season 2006, 5-th SEAT Leon Supercopa Spain Season 2008) - Gabriele GARDEL (champion FIA GT Championship Class GT1 [Ferrari 550 GTS Maranello], champion Le Mans Series - Class LMGT1 Season 2006 [Aston Martin DBR9], champion Le Mans Series - Class LMGT1 Season 2010 [Saleen S7-R], winner Class LMGT1 24 Hours of Le Mans 2010 [Saleen S7-R], winner Class LMGTE-Am 24 Hours of Le Mans 2011 [Chevrolet Corvette C6 ZR1]). "Divoká kočka" dojíždí na 31. místě absolutně a na devátém (tedy na bodech) ve třídě PRO. Pro závod Total 24 Hours Spa doplňuje trojici FREY - BARTH - GARDEL další švýcarský jezdec Rolf MARITZ (winner Class GT4 Blancpain Endurance Series at Navarra 2011 [Lotus Evora GT4 with Lorenz FREY and Fredy BARTH]) a modrý Jaguar s číslem "80" tak startuje automaticky ve třídě PRO-AM. Pro tým Emil Frey Racing však končí závod v čase 2:36:53,368 po dojetí dvaapadesáti kol. V závěrečném podniku, kterým je Navarra dojíždí posádka FREY-BARTH-GARDEL na 29. místě absolutně a dvanáctém ve třídě PRO.

SEASON 2013

Blancpain Endurance Series

Před novou sezónou prošel Jaguar v dílnách týmu Emil Frey Racing důkladnou přestavbou. Jelikož vůz stále nebyl připravený k závodům, tak se stále odkládal jeho start, až se nakonec objevil až v posledním podniku na Nürburgringu. Do cíle však modrá "Divoká kočka" s posádkou ve složení Lorenz FREY - Fredy BARTH - Gabriele GARDEL nedojíždí, když končí několik minut před polovinou závodu po odjetí dvačtyřiceti kol.  

SEASON 2014

Blancpain Endurance Series

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

SEASON 2015

Blancpain Endurance Series

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

SEASON 2016

Blancpain GT Series Endurance Cup

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

Doposud největší počet odjetých závodů s vozem Jaguar XKR G3
Gabriele GARDEL & Fredy BARTH - 13
Lorenz FREY - 12
Jonathan HIRSCHI - 3

*******

Souhrn pódiových umístění vozu JAGUAR XKR G3
  1 vítězství ve třídě
 1 třetí místo ve třídě
*******
TOPlist