LISTER STORM GTS

Snem mnoha britských výrobců sportovních vozů bylo uspět v závodě 24 Hours of Le Mans. Povedlo se to však jen dvěma, kterými jsou McLaren a Aston Martin. Mezi těmi ostatními pak "vyčnívá" firma Lister, jejíž vozy Lister Strom různých typových označení dokázaly zvítězit nejen v celkovém hodnocení British GT Championship (1999 - class GT1 & 2001 - class GT), ale i prestižního mezinárodního seriálu FIA GT Championship (2000 - class GT).

L I S T E R   S T O R M  G T S

SEASON 1995
24 Hours of Le Mans

Třicátého dubna se na Circuit de la Sarthé při Essais Préqualificatifs 24 Heures du Mans představil matně černý Lister Storm GTS za jehož volantem byl velice zkušený Geoff LEES (winner Monza 500 km, 1000 km of Fuji &500 km Mine 2002 [Toyota TS010 - groupC]). Se zcela novým,  v závodech  nevyzkoušeným vozem obsadil  čtyřiadvacáté místo. Otázkou však bylo, co udělá s vozem, který za sebou nemá žádný ostrý závodní start červnová čtyřiadvacetihodinovka. Nejrychlejší čas vozu zajetý v kvalifikaci "usazuje" Lister Storm GTS #52 s posádkou Geoff LEES - Dominic CHAPELL (not calssified 24 Hours of Le Mans 1994 [De Tomaso Pantera]) - Rupert KEEGAN (5-th 24 Hours of Le Mans 1983 [Porsche 956]) na stejné místo na roštu jaké vyjel Geoff LEES v předkvalifikaci. V samotném závodě  pak končí Lister Storm po čtyřiceti kolech pro poruchu převodovky.

models in 1:43 scale

Pro sběratele modelů vyráběla firma Spark Lister Storm GTS týmu Lister Cars Ltd. z Le Mans 1995.

SEASON 1996
Daytona 24 Hours

Jako přípravu na "závod závodů" zvolil tým v barvách fotbalového týmu Newcastle United únorovou čtyřiadvacetihodinovku v americké Daytoně, která byla v té době součástí šampionátu IMSA. Členy posádky vozu #89 byli vedle Geoffa LEESE další zkušení britští jezdci - Tiff NEEDELL (3-rd 24 Hours of Le Mans 1990 [Porsche 962 - group C]) a Kenny ACHESON (2-nd 24 Hours of Le Mans 1992 [Toyota TS010 - group C]). Černo-bílý Lister Storm končí na oválu v Daytoně předčasně, když ve 255 kole havaruje a není schopen pokračovat..

24 Hours of Le Mans

Poslední dubnový víkend se na okruhu La Sarthé při Essais Préqualificatifs 24 Heures du Mans postavil  černo-bílý Lister opět s Geoffem LEESEM za volantem. Zní to skoro až neuvěřitelně, ale výsledkem bylo - a to již potřetí (pokud počítáme předkvalifikace i kvalifikace) - čtyřiadvacáté místo. V polovině měsíce června se pak trojice Geoff LEES - Tiff NEEDELL - Anthony REID (3-rd 24 Hours of Le Mans 1990 [Porsche 962C - group C]) staví se svým černobíle pruhovaným vozem na osmnácté místo na roštu, když v kvalifikaci zajíždějí jedenadvacátý nejrychlejší čas. Ve čtyřiadvacetihodinovém závodě pak dojíždějí na konci Top 20 (19. místo) se ztrátou 59 kol na vítězný vůz TWR WSC95. V nabité kategorii GT1 dojíždí Lister Storm na jedenáctém místě.

BPR International Endurance GT Series

Po úspěšném absolvování 24 Hours of Le Mans se vůz s číslem "26" pod "hlavičkou" týmu Lister Storm  představil ve čtyřech závodech seriálu BPG International Endurance GT Series. Dvojice  Geoff LEES - Tiff NEEDELL se postavila na start závodů Nürburgring 4 Hours, Suzuka 1000 Kilometres, Brands Hatch 4 Hours a Spa 4 Hours. V japonském závodě dvojici jezdců ještě posílil Christophe BOUCHUT (winner 24 Hours of Le Mans 1993 [Peugeot 905 EVO]). Výsledek všech závodů tohoto šampionátu však by opravu velmi bídný, když Lister Storm GTS ani jednou nedojel do cíle. Dvakrát odpadl pro poruchu motoru, jednou kvůli převodovce a jednou pro závadu na řízení. I proto se v továrně LISTER rozhodlo, že bude vůz pro další sezónu přestavěn.

models in 1:43 scale

V nabídce renomované firmy Spark je i Lister Storm #28 týmu Newcastle United Lister z Le Mans 1996.

Největší počet odjetých závodů s vozem Lister Storm GTS
Geoff LEES - 9 
Tiff NEEDELL - 8
TOPlist