ULTIMA MARK 3 & MARK 4

VE VÝSTAVBĚ

NA STRÁNCE SE PRACUJE

 

V roce 1992 nakupuje Ted Marlow práva, přípravky a formy na supersporty Ultima Mk2 a Mk3 Ultima od Noble Motorsport Ltd. Tím končí jakékoliv zapojení Lee Nobleho do budoucího vývoje vozů Ultima. Cílem společnosti s názvem Ultima Sports Ltd. se sídlem v Long Itchingtonu (Warwickshire, West Midlands) je vytvořit cenově dostupný supersport, který by si mohl zákazník koupit i ve formě kitu a sestavit si ho do finální podoby i sám. Základem pro budoucí vozy Ultima se stal model Mk.3 

ULTIMA 

Mk.3   &   Mk.4

SEASON 1997
British GT Championship

Tým Hopkins Motorsport se představil s vozem Ultima Mk.4 ve dvou podnicích britského g´t´čkové šampionátu. Za volantem vozu s číslem "51" se na okruzích v Donington Parku (třetí podnik) a Silverstone (pátý podnik) střídali šéf týmu Philip HOPKINS a Geoff KIMBER-SMITH (GB - 4-th place RAC Dunlop British Touring Car Championship season 1987 [Toyota Corolla GTAE86]). Ani v jednom ze závodů vůz Ultima Mk.4 cíl nespatřil.

SEASON 1998
British GT Championship

Ani o rok později se týmu Hopkins Motorsport a jeho vozu Ultima Mk.4 "56" v Privilege Insurance GT Championship příliš nevedlo. Po slibném testovacím dni na okruhu Silverstone (šestnácté místo absolutně a osmé ve třídě GT2) pak ve třech závodech (Silverstone I., Croft, Silverstone II.) dvojice Philip HOPKINS - Geoff KIMBER-SMITH do cíle nedojíždí a dvakrát (Snetterton, Silverstone III.) se pro technické problémy ani nepostaví na startovní rošt. Nejlepším umístěním vozu Ultima Mk.4 na britských okruzích je tak sedmnácté místo posádky Philip HOPKINS - Geoff JANES (GB - 11-th TVR Tuscan Challenge season 1996) z Doningtonu.

SEASON 2000
Canadian GT Challenge Cup

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

SEASON 20001
Canadian GT Challenge Cup

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

Souhrn pódiových umístění vozů ULTIMA Mk.3 & Mk.4

 1 vítězství

2 druhá místa

2 třetí místa

3 vítězství ve třídě 

*******
Největší počet odjetých závodů s vozy ULTIMA Mk.3 & Mk.4
Rolf von ENGELBRECHTEN & Lew MacKENZIE - 12
Philip HOPKINS - 10
Geoff KIMBER-SMITH - 8
 
TOPlist